mariam1970
mariam1970
04-02-2021
Mathematics
contestada
does anyone get this if so lmk thx:)
Respuesta :
lizmenchaca
lizmenchaca
04-02-2021
14 miles is the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
How to solve the problem 12w-3(4w-2)
Should law enforcement agencies be allowed to use genetic information collected by private companies in criminal investigation
PLEASE HELP IM TERRIBLE AT MATH!!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!! Divide 3x^2 + 4x − 4 by x + 2. A. x − 2 B. x + 6 C. 3x − 2 D. 3x + 6
Can someone help me :)
Lexi has $80 to spend on an ice cream treat each week. If she spends $4 on ice cream per week, the function C(x)=80−4x C ( x ) = 80 - 4 x represents how much ic
A study will investigate the effectiveness of a new early reading program on Prekindergarten students' reading abilities. The samples (n = 30 and n =40) includ
Suppose y vairies inversely with x, and y=7. Write an equation for the inverse variation. 40 POINTS EASY!!!!!
Plzz some one tell me tha objection 5 6 points to kekule formula
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can u buy for $1.00