gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

By the late 1920s, labor unions - A. began to adopt policies of violence. B. weakened in membership. C. no longer segregated. D. were growing rapidly.
homonym for heal,breaks,tee and pale
Which emerged after deindustrialization? free trade manufacturing-based economy oil surplus service-based economy stagflation.
What is the value of X. Triangles 39 is one angle and 102 is the other angle
what is another name for the middle ages
How does the poet use the recurring image of dead leaves on the ground in "Spring and Fall"? A. as alliteration that supports the poem's mood B. as a simile th
Which statements accurately describe West African kingdoms of the 1300s and 1400s? Choose all answers that are correct. A. Benin relied on trade with its nearby
what percent of 84 is 21
what is your best friends name
By the late 1920s, labor unions - A. began to adopt policies of violence. B. weakened in membership. C. no longer segregated. D. were growing rapidly.