yourlocalawesomeness
yourlocalawesomeness
12-02-2021
Mathematics
contestada
anyone good at math .,.?
Respuesta :
0793616
0793616
12-02-2021
Answer:
A. Rectangle.
Step-by-step explanation:
Answer Link
rainbow786
rainbow786
12-02-2021
Answer:
Rectangle and Triangle
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
The number of cups of flour varies directly as the number of rolls made. Four cups of flour are needed to make 24 rolls. How much flour is needed for 36 rolls
The Australian dragonfly can travel 18 miles in 30 minutes how far can the dragonfly travel in 1 minute
SOMEONE PLEASE HELP ME WITH THIS ALL YOU HAVE TO DO IS ANSWER THE QUESTION PLEASE
(Hunger game movie) what happens to the winner of each annual game?
After reviewing the the land ordinance of 1785 affected slavery by >stopping it from spreading > speeding it throughout the nation
How does the progress of the last paragraph of “Where I Lived and What I Lived For” communicate the main idea of Walden? A) Just as the paragraph moves from ima
Hanna shops for socks that cost $2.99 for each pair and blouses that cost $12.99 each. Let x represent the number of pairs of socks purchased, and let y represe
dave and his sister picked out two pumpkin at the pumpkin patch. the pumpkins cost $0.47 per pound. david's pumpkin weighed 13.24 pounds and his sister's pumpki
The cost to rent a car is $25 plus an additional $0.15 for each mile the car is driven. How many miles was a car driven if it had a bill of $71.80? 479 312 454
explain the fault in our stars in 1 paragraph