laylall549
laylall549 laylall549
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Wicker bought a case of 24 juice boxes for $12. How much did each box of juice cost?

Respuesta :

whityuwu
whityuwu whityuwu
  • 12-02-2021

Answer:

If 24 juice boxes=12$

Then one box=24÷12=2

One box is 2$

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link

Otras preguntas

what planet starts with e?
If 2x+z=2y and 2x+2y+z=20 what is the value of y?
Write in function form X+y=6..?
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
Which of the following is x⁴ + y⁴ identically equal to? (A) (x² + y²)(x + y)(x - y) (B) (x² + xy + y²)(x² - xy + y²) (C) (x² + √2xy + y²)(x² - √2xy + y²) (D) (x
WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?
in what way is a gene pool representative of a population
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
which is longer 635 millimeters or 535 centimeters ?
if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic