jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When was pop art most popular? a. between 1930 and 1940 b. between 1955 and 1965 c. between 1975 and 1985 d. between 1990 and 2000
What is one U.S. Middle East policy that has remained consistent since the late 1940s?
Mark deposited $9,000 into two saving accounts bearing simple interest. One of the accounts has an interest rate of 8% while the other rate is 7%. If the to
the formula to find the area A of a rectangle is A=Lw, where L is the lenght of the of the rectangle and W is the width of the rectangle. find the total area of
how might protists ability to move relate to its method of obtaining food?
Rachel spent $38 for dinner. This was $10 less than 3 times what she spent for a movie. How much was the movie?
How do u think earths internal process cause surface features on earths as large as Mount Everest
Solve −2x2 +3x − 9 = 0
PLEASE HELP BRAINLY REWORD The idea of paying a price is the meaning of the word_________.
what is the cost of six filters if eight cost 39.92