auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

on Saturday 12 friends go ice skating altogether they pay $83.40 for admission and share the cost equally how much does each person pay?
Read the excerpt from the article "prominent farmer robbed and killed." a farmer named hossack was struck over the head and killed by unknown parties, at his ho
How long does it take to get a masters degree in cosmetology?
What is a key difference between a criminal case and a civil case?
How would u answer this question?
If a society has a taboo against eating pork and a member eats it mistakenly, what types of rituals might the person undergo to fix the transgression?
What is the biggest disadvantage of solar electricity, or at least, why is it not used much more than it currently is? A. Carbon dioxide emissions B. Leads to w
Group members sometimes fail to consider a range of viewpoints and alternatives in an effort to maintain cohesiveness and a "united front." this is called:
A road sign gives drivers information about traffic on busy highways one sign shows 15 miles in 20 minutes what is the driving speed in miles per hour?
What happens to the rate of photosynthesis when carbon dioxide is increased?