nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Tessa bought stock in a restaurant for $253.00. Her stock is now worth $333.96. What is the percentage increase of the value of Tessa's stock? A.) 81% B.) 32% C
Pls!!! help! Which of the following was used only once, to ratify the 21st Amendment (repealing Prohibition)? A.Three-fourths of both houses of Congress. B.Thre
The price of a dozen eggs was $1.63. Suppose the price increases m dollars per dozen and then the price decreases $0.12 per dozen. Which expression represents t
Whatwhat does the figurative language He kept his eyes on the rocky peaks that jutted into the sky jagged sharks teeth."mean
Which of these properties, used alone, would be LEAST useful in identifying MOST minerals? A. color B. luster C. streak D. density
what is a codon and where is it found
Concerns of the Spanish treatment of what nation helped lead to the Spanish American war
What is 1.5% of 120 or what number is 1.5% of 120
Based on the map, which statement BEST describes the neighborhood of Washington Heights? (2 points) Washington Heights is a gated community. People of many et
what are charasteristics of lisosphere