jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(x - y)^2 + 4z(x - y) +3z^2 (and btw ^2 means squared and this is going for 10 points)
What is the inequality for the question 3x-2<10
World War II was one of the most significant events of the 1900s and one of the most important events in US history. Think about how much the United States chan
Which pair of lines from “Lines Written in Early Spring” by William Wordsworth is an example of alliteration?
How is the conflict between Bilbo and the dwarves resolved? a. The dwarves trust Bilbo and look to him for leadership. b. The dwarves give Bilbo a share of th
Discuss the tensions between England and Spain, explaining why Spain wanted war with England.
Which sentence best explains why critics argue against social welfare programs? The programs give people time to locate employment and shelter. The programs' co
what did percy's mother,sally want to do with her life? why didn't she?
World War II was one of the most significant events of the 1900s and one of the most important events in US history. Think about how much the United States chan
How did Herbert Hoover view the U.S. economy as he campaigned for President in 1928?