Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Read Shakespeare's "Sonnet 100." Where art thou Momentan ou forget'st so long To speak of that which gives thee all thy might? Spend'st thou thy tury on some wo
all of the following are problems for marine organisms Except: turbulence, colder water, less sunlight, weaker currents
under condition does the addition of two simple harmonic motion produce a resultant which is also simple harmonic
2/3 divided by 1/2 On a grid
_________you can take sweets_________chocolates.​
what is the equivalent ratio in the simplest terms for 16:8
Who wrote the gift of magic
opinion writing about parents pick out the child clothes​
HG is tangent to circle O at point W. WU is the circle's diameter. Find m/GWU. Answer Attempt 1 out of 2 m/GWU H W Submit Answer
what kind of code defines where text breaks to a new paragraph? a) html tag b) css property c) server-side script d) client-side script