Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP QUICK!! Which of the following are characteristics of Homo sapiens? Select the three correct answers. A. first to bury their dead B. had larger brains
Evaluate H(t)=-20+11t H(11)=
Phone modems and digital subscriber lines (DSL) use the same kind of phone line to transfer data. Why is DSL so much faster than phone modems?
The estimated costs for remodelling the interior of an apartment are: three 1-gallon cans of paint at $13.69 each, two paint brushes at $9.53 each, and $135 for
Which substance is a combination of different atoms? O A. homogeneous mixture B. heterogeneous mixture C. element D. compound
If a heterozygous dominant tall pea plant is crossed with a short pea plant, what is the expected phenotypic ratio of tall: short plants?
What would be the weight of an infant by the age of 2.5 years who had a birth weight of 7 pounds? Record your answer using a whole number.___________
Step 2: Simulate an Environment with Equal Amounts of Insects, Seeds, and Fruit Which flock will be able to eat the most? The least? Why?
I need a little help, please!!
What do the illustration and caption suggest about the power of the Mongols? A. The Mongols discourage foreign influences and banned trade with more prosperous