BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Your uncle is planting an 8-foot tall tree. He ties support wires to the tree, 1 foot from the top, and ties them to posts on the ground, 4 feet from the trunk
The last of Wilson's Fourteen Points called for
i need a diagram for how a scrap heap magnet works
You can divide any parallelogram into two matching triangles. How is this useful?i need to know this answer right now please
A 36-tooth gear turns three times. It is connected to a 12-tooth gear. How many times does the 12-tooth gear turn?
number 1 I need help with confused
area is 320 square feet width is 4/5 length
A pea plant is heterozygous for height (Tt). Which allele will be carried by a pollen grain produced by the plant?  A.T only  B.t only  C.T and t  D.T or t
Explain why shorelines are always changing
When the following is balanced, C₄H₁₀ + O₂ → CO₂ + H₂O, what is the coefficient of CO₂? a. 2 b. 4 c. 8 d. 10 e. 13