gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

a spherical sample has a mass of 2.813g. it has a diameter of 8.0mm. what is the sphere made of (determined by its density as g/cm *3)
Which partitioning method must be used for partitioning a 4 terabyte hard drive
What purpose for reading do the stage directions suggest to readers a.To learn about a subject b.To be inspired c.To be entertained d.To gain understanding?
Complete this equation for the dissociation of NH4NO3(aq).
A relative of yours has been diagnosed with bipolar disorder. your family is impressed when you mention that the preferred drug for this condition is ________.
how far is a football kicked if its y=-0.03x^2+1.53x
"❗️PLEASE HELP ME I CANT FIND THE ANSWER❗️" How are the religions of Jainism and Buddhism alike? How are they different?
Your English teacher had decided to randomly assign poems for the class to read. The syllabus includes 2 poems by Shakespeare, 5 poems by Coleridge, 4 poems by
What would a circle with an equation of x^2 + y^2 = 36 look like?
David made $342 for 18 hours of work. At the same rate, how much would he make for 8 hours of work?