fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

What is the most commonly consumed Halloween candy in the US after chocolate?
Help me please thankyou
) going to the wholesale club, one can buy toothpaste at a lower cost per unit as long as one buys 6 tubes at once. this is an example of _____ and this _____ t
WILL GIVE A BRAINLEST Zooplankton get their energy from _____. small fish phytoplankton grasses photosynthesis
Illegal or "underground" earnings from crime or from untaxed (undeclared) work or activity are __________.
Was it a historical significance to the presidential election in 1800
how long did it take to travel from omaha to sacramento in a covered wagon
R÷238≈8 WHAT IS R NEED HELP ASAP
1.2x + 3 =4x + 2 How many solutions does the equation have? 2.10p+5= 18p-6/2 What is the value of p? 3.a-2= 3+6a/3 what is the value of a? 4.5+r-2=9 What is t
Write a short paragraph that explains how the people of the Indus River Valley relied on and used the Indus to help create their civilization.