addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

A 27​% solution ​( 27mg per 100 mL of​ solution) is given intravenously. Suppose a total of 1,36 L of the solution is given over a 10 ​-hour period. Complete pa
explain what characterises a sound as noise or music​
Describe the sliding filament model of muscle contraction. What role do acetylcholine and acetylcholinesterase play in muscle contractions
How does money influence the political system In the U.S?
15,000 ones 1,500 tens 15 thousands 15,000 15 ten thousands which is odd one out explain how you now
The 100th term of 8, 8^4, 8^7, 8^10, …
What is the answer of the question?​
Paragraph 1 A reason I believe in teen curfews is my concern for teens' safety. When teens stay out late, they must either drive or walk home when they are tire
I really need help with this thank you​
If an object has a mass of 243.8 g and occupies a volume of 0.125L, what will be the density of this object in gm/cm3?