aulasoriana aulasoriana
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Students spend an average of $5.50 to buy materials for science olympiad if they each build three mouse trap cars what was the unit cost per car

Respuesta :

naveednaqvi
naveednaqvi naveednaqvi
  • 03-12-2016
$5.50/3 cars = about $1.83
Answer Link

Otras preguntas

When you weigh yourself, are you actually reading the support force acting on you, or are you really reading your weight?
32 cups are in how many gallons
Do chickens have a backbone
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
How do I solve 15+(5-x)/x=30
A train travels at a speed of 30 mph and travel a distance of 240 miles. How long did it take the train to complete it's journey?
Can a camel survive in : Arctic , desert , town , forest and ocean?
Write the word form and tell the value of the underlined digit. 9,000,009 the first 9 is underlined
luz earns $400 for 40 hours of work. use the ratio table to determine how much she earns for 6 hours of work.
I am trying to find the magnitude of a resultant vector. Do i take inconsideration the negatives when i find the x & y components of the two vectors