cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How much would $100 invested at 6% interest compounded monthly be worth after 20 years ? Round your answer to the nearest cent
Factor and cancel:-3x²y⁵/18x⁵y²​
what is an electroencephalogram
Complétez la phrase avec la bonne forme du verbe. Tu le ballet. danses dansez dansons danse Need answer
How much is 45 hr 15min x £8.60?
Who is the main character in Monkeys paw please help
1. Create a scaled copy of ABCD using a scale factor of 4.
Diffusion is a type of active transport
Los Quehaceres de Folly the chores of folly assignment. i need help.
10. Compare and contrast the nomadic civilizations that existed alongside the civilizations of ancient cities