BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Why were industrial and agricultural surpluses a problem for the US economy? The United States did not have an efficient method of distributing goods to consume
Forensic soil analysis does not require much extra experience or training. a. True b. False
What is the word for the definition for the person in charge of a local union?
Kara has 21 collectible buttons to sell. She sells the small buttons for $3 and the large buttons for $4, and earns a total of $68. If the small buttons are rep
In 1824, Mexico became a monarchy a republic a autocracy a communist state
What evidence from the text suggests that Macbeth is prepared to die? a. "Curses, not loud but deep, mouth-honor, breath / Which the poor heart would fain deny
A cubic water storage facility stores water for a upcoming construction site. The required volume of the water storage facility is dependent on the dimensions o
With which of the following does the growth rate decrease as the population gets bigger? Select one: a. Exponential growth b. Zero growth c. Logistic growth d.
1). [(6,1), (6,2), (6,3)] 2). [(0,5), (5,-1), (5,9)] 3). [(1,-6), (3,-5), (1,0)] 4). [(0,8), (1,7), (2,6)]. Which of the following relations is a function?
The discovery of Hammurabi's law code was an important archaeological find because it __________. was the first law code developed in the Middle East showed tha