batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Which method is the most efficient method to use to solve x^2+4x+3=0
How are Hal, Mercedes, and Charles portrayed? a. as a loving family c. as inexperienced and uncooperative b. as Buck's best owners d. as well-suited for the cha
A ____ is a stream or river that flows into a larger stream or river.​
I need help!!! Brainliest for anyone who answers correctly on both!!!
A plane takes off at an angle of elevation of 15° and travels in a straight line for 3,000 meters. What is the height of the plane above the ground at this inst
a type of researcher who uses computers to make sense of complex digital data is called what?
How do I swap my questions to English to Spanish I am more Spanish #Mods
The graph of a function f(x)=5to the power of x -5 contains the point (2,y) what is the value of y
What’s the answer to this?
You're playing a game where you defend your village from an orc invasion. There are 3 characters (elf, hobbit, or human) and 5 defense tools (magic, sword, shi