makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

The Declaration of Independence lists many abuses by king George lll which are known as
Bob and Carol and Ted and Alice live in the same house. Bob and Carol go out to a movie and when they return, Alice is lying dead on the floor in a puddle of wa
People who are nature smart tend to categorize items and work on puzzles. draw in order to learn things faster. have discipline and strong focus. remember s
mr. k tells you that snapple bottles are the best bottles for flipping. come up with an experiment that would test his claim. be specific in what steps you woul
What is 1550 dm expressed in hectometers?
what is ten to the 3rd power
4. Organize all the components listed in 1-3 in order from largest to smallest.​
3. For what purpose does Caliban seek Stephano's help in lines 10-12? A B C D to negotiate a reconciliation with Prospero to steal Prospero's gold and precious
Please need help thank you
Recall the skills that scientist use;describe some characteristics of living things