marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Adam Smith wrote _____. The Wealth of Nations The Communist Manifesto Das Kapital A Vindication of the Rights of Women
Fog is a cloud that has a. a small vertical extent. b. no ability to produce rain. c. particles made of ice crystals. d. its base at or near the ground.
what occurs when two fluorine atoms react to produce a fluorine molecule
what is 1000 divided by 12
A sentence that contains two or more independent clauses but does not contain any dependent clauses is known as a(n) a. simple sentence. b. complex sentence. c.
Upper-class Romans were known as patricians. a. True b. False
The slave who sued for his freedom in the Supreme Court was Solomon Northrup, Dred Scott, Roger Taney.
what is the source of the power in this mill
if 400ml of milk is used for 8 pancakes, how much is used for 6?
how do you think Islam helped tie people in such distant locations togather