Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Which class of hydrocarbons contains at least one carbon-carbon triple bond? Alkanes, Alkenes, Alkynes?
Why did the Mormons face troubles with their neighbors in Independence, Missouri?
What is the mass of a 735-N weight on Earth? A. 73.5 kg B. 75.0 kg C. 334.1 kg D. 725.2 kg
Why did the Los Angeles city leaders need to seek water sources outside the city?
The lab requires each student to use 4 fluid ounces of lake water . If 68 students are participating , how many pints of lake water will the teacher need to col
What is community service and y is it important?
what is 9\25 in it simplest form?
a computerized spreadsheet program is useful for
Which leader was put in jail for fighting apartheid in South Africa? Mao Zedong Nelson Mandela Mikhail Gorbachev F.W. de Klerk
The lab requires each student to use 4 fluid ounces of lake water . If 68 students are participating , how many pints of lake water will the teacher need to col