jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

The historian is more concerned with the accuracy of the data than the interpretation of it. true or flase?
How are square roots related to the area of a square ?
NED WEIGHS 1 1/2 TIMES AS MUCH AS JILL AND TOM WEIGHS 15 KILOGRAMS MORE THAN JILL IF THEIR COMBINED WEIGHT IS 190 KILOGRAMS HOW MUCH DOES EACH PERSON weigh?
water is considered as a compound of hydrogen and oxygen and not a mixture of hydrogen and oxygen and comment on it
what is 1/10 of 0.09 ?
what is the answer for 12a-a
What is the most important function of nucleic acids
What is  a Nonlinear graph? i forgot
15 is 25% of what number
a 5 ft ladder is leaning against a 4 ft wall. how far must the bottom of the ladder be from the base of the wall so that the top of laddet rests at the top of w