switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Ratio as a fraction 12:36
The height ,h, in feet of a baseball that is popped up into the air is a quadratic function of the time,t, in seconds, since it was hit. An equation that may mo
Jess wants to make tarts. To make tarts, she needs 8/9 of a cup of flour per batch of tarts. If Jess has 8 cups of flour, then how many batches of tarts can Jes
Determine the equivalent system for the given system of equations: 2x + 3y = 7 4x − 2y = 4 (A) 2x + 3y = 7 8x − 4y = 4 (B) 2x + 3y = 7 6x + y = 11 (C) −2x − 3y
What is the measure of an interior angle in a regular triangle? Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest tenth.
Describe two products that you use or see in your daily life that need special waste management when they are finished being used and can't be placed in regular
Which expressions are equivalent to (7^-2)*(7^6) A. 7^2/7^-2 B. 7^6/7^-2 C. 7^-12 D. (7^2)^2
Can you wear weave with a Jheri curl ?
welp! help! brainly deleted my last question so here's this!
718.521 rounded to the nearest one