madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Supervisors counting cash receipts daily is an example of:.
pls pls pls help me guys plsplspls​
A cell has 6 chromosomes during G1. During G2 it has how many chromatids and strands of DNA?
Given that V=1,3,4,2 and W= 6,4,7,2 then VW is Select one: of O 4 0 1,3,6,7 O 2 0 2,4
This is a multiple choice question )Which of the following is an example of a phenotype? A. The actual Height of a organism B. The gene that determines the hei
When Sally decided to run for class treasurer, she predicted how many votes she would get. After the election, Sally found out she had received 150 votes. She h
who is the person to get all around the earth in 60 days
PLEASE HELP QUICK !!!! For each of the following functions, list the excluded values from the domain: f (x) = g(x) = 2-3 22 9 h(x) = V16 – 22
Which set has an average of 2? A) A B) B C) A and B D) none of the above
4 2/3 divided by 1 1/9