laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

Vocabulary: Circle the word that doesn't match with the group. a. sympathetic b. fancy c. understanding d. friendly​
In a rectangle, the ratio of the length to the width is 5: 2. The length of the rectangle is 13.875 feet greater than the width. What are the perimeter and the
someone answer this for me please xoxo
How does the author make connections to todays social media and internet to support their ideas in the topic of Wild West fact or fiction
What is the common difference in the sequence 10, 20, 30, 40, 50,... ? A. 10 B. -10 C. 1/2D. -1/2
If the first term of a geometric progression is 16 and the 5th term is 9. Find the 7th term of the geometric progression
The total quantity of a CII dispensed in all partial fillings for a LTCF, hospice, or terminal ill patient may not exceed the total quantity prescribed. Such CI
P(qx+5) is equivalent to 18x +r. What are possible values for p, w, and x?
A cylindrical container with an open top is to have a volume of 64pi cubic inches. What is the minimum surface area of the container?
What is human trafficking? ​