kwilliams122990 kwilliams122990
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need HELPPPPP pleaseeeee

I need HELPPPPP pleaseeeee class=

Respuesta :

kaitsides3
kaitsides3 kaitsides3
  • 01-03-2022

Answer:

$84 per person because if multiply 84 by 4 its 168

Answer Link
hutchhutchann
hutchhutchann hutchhutchann
  • 01-03-2022

84 per person

Step-by-step explanation:

84+84=168

168+84=252

252+84=336

Answer Link

Otras preguntas

How did the US get the florida territory
A = 6x – 18° B = 14x + 38°
Why is it important to know characteristics that matter undergoes in chemistry? How can we analyze the relationships between chemical and physical changes and p
Help pppppppppppppppPPPPPPPP
Aь Read the excerpt from "Elizabeth Blackwell." Which line from the excerpt provides an implied detail about the restrictions women faced during Elizabeth's tim
In 1968, it cost $54,000 for a 30 second commercial during the super bowl. In 1973, the cost for a 30 second commercial was $88,000. What is the percent increas
Question 1 Part A What is a central idea of "We're Going to Mars!"? NASA has started providing public transportation to space. Private companies have begun sett
The International Astronomical Union (IAU) defines a constellation by its: boundary star pattern brightest star Greek name
PLSSS ANSWER NOWWW why is the mitochondria and the brain alike?
how do you find the height of a cone using the slanted height PLEASE HELP! MAKE SURE ANSWER IS CLEAR