emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

solve it please, √(4*4) + √(4*4) ASAP​
HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP! HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP!HELP
What is citing and how can you use it in your writing?
HELP ME PLEASE IM STUCK QUICK
Having a hard time, please help:(
help please :) show work?! NO LINKS BRO
During a research project on the tundra, students selected important information about the biome which is shown below: The tundra is known for its low temperatu
Is it necessary to verify the benefits for Ms. Hilbert because she has the same insurance company as Mr. Campbell and they work for the same company? Why or why
What happens to the oxygen you breathe in during cellular respiration?
help In the Line Plot above, what number is the outlier in the data points?