ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Write a program named edit_data.py that asks a person their age. Accept an int. Use a custom exception to return a message if the number entered is an int that
Quad Enterprises is considering a new three-year expansion project that requires an initial fixed asset investment of $2.32 million. The fixed asset will be dep
One number is 10 less than three times a second number. If their sum is 46, find the larger of the two numbers.
What entry is made to establish a petty cash book?
what is the sum of the geometric series 4∑ t=1 6t-1​
nen,Problem: Two towns, A and B, located along the coast of the Pacific Ocean are 30km apart on a north-south line. From a ship, the line of sight of town A is
To connect several computers together, one generally needs to be running a(n) ____ operating system a. Network b. Stand-alone c. Embedded d. Internet
The Gadsden Purchase A. was enough territory for a railroad to the gulf of California B. bought land from Texas for a cattle drive C. bought a shipping port in
Graph 3 points on the line y = x+6Y=x+6 X+y=8
i need the answer asap please help!