meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Which Greek scholar is known as “the father of history”? A. Sophocles B. Herodotus C. Thucydides D. Euripides
What did the English Bill of Rights accomplish? A. It protected debtors from going to prison for owing money. B. It gave Parliament the right to choose kings
Which type of compound dissociates?
Mrs. Ibara wrote three decimal numbers on the board followed by two blank spaces. Complete the sequence 4.15, 6.3, 8.45 , _____, ______.
Only __________ has the power to pass laws pertaining to Native Americans.
Why did northern industrialists favor protective tariffs? a. higher prices meant that companies earned higher profits. b. labor unions demanded tariffs because
Which was not a cause of the gradual decline and fall of the Western Roman Empire? the spread of Christianity economic hardships for Rome''s citizens invading b
the relationship among mass force and acceleration is explained by
Which two groups benefited from the creation of affirmative action programs in the 1960s and 1970s? a. women and minorities b. union members and the poor c.
Which term describes stacks of thylakoids? A. chloroplasts B. grana C. stroma D. ferredoxins