Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
I need help SHOW YOUR WORK
Help pls plssss I need help
Calculate the number of grams of aluminum chloride produced when 8.6 moles of aluminum react with chlorine gas. 2 Al + 3 Cl2 -> 2 AlCl3
Can someone PLEASE explain to me how to find the rule of a function table. I understand how find the rule of easy function tables but not this one and a few mor
What is the vertex of the graph. is it a maximum or minimum
How does Malala demonstrate the power of words? Help me plz
When revising a narrative essay the writer should include
I’m doing an assignment in my English class about, To Kill a Mockingbrid and the questions was (Does scout learn anything from Walters visit? What do you think
Help help help :/ Please
Helppppppppppppppppp