Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3 4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

drew53
drew53 drew53
  • 03-03-2017
12(3/4)(3.50)=31.5.
Answer Link
Stephanie851216
Stephanie851216 Stephanie851216
  • 03-03-2017
12 (or 12/1) x 3/4 = 36/4 = 9
$3.50 x 9 = $31.50
Answer Link

Otras preguntas

2nd exercise of a 5-part course. Giving 100p for each. Total of 500p. (Everything must have a procedure) 2. Convert the next rectangular functions into polar fu
Can someone help me out with this question fast!?!?!
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
any g,,,irl can be my bestie forever​
solve this equation Thank you!!
Fahrenheit 451 Question
Charlie took a nap. He fell asleep at 11:25 AM and he woke up at 3:12 PM. How long did he sleep?
2+2 Im graduated, so my points are up for grabs cause I’ll never use them
hi folllow me at talfishmanfanpage09
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM