Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

AC Round your answer to the nearest hundredth. с B 40° ? 7 A
someone please help on this homework question
Individuals with a neurotic personality tend to have negative views of themselves and their emotions. Please select the best answer from the choices provided T
13) Find the value of x for the trapezoid below 12 4x 16.5 30 21 Your answer
I need help with this work
Calculate GPE, when height is 3m, gfs is 9.8n/kg and mass 10kg.
How have rice farmers in the Philippines transformed the landscape?
HELPPPPPP PLEASEEEEE!!!!! I will mark brainliest
PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE HELLLPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!! what is one similarity between the declaration of sentiments and the declaration of independence?
BRAINLY Ez 4 & 5 if possible formula is (4/3)(/pi)(R)^3