selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

The correct order of three compartment sink is
Elysse paid for her sandwich and drink with q $10 bill and recieved $0.63 in change.The sandwich was $7.75.Sales tax was $0.47.What was the cost for her drink?
The law of conservation of mass states that during a chemical reaction, total mass is
True or false? a strong protocol should be detailed enough that the entire methods section of any paper that will result from the project could be written befor
QUESTION 9 Which of the following is the most important consideration when planning your budget?
Forming and supporting opinions who did more to spread christianity—paul or constantine?
Key points in a literary analysis might be supported by a. the writer's opinion. b. plagiarized writing. c. a restatement of the thesis. d. a passage from t
sonar on most submarines is more sophisticated than a bat's echolocation
Victoria has a 2 pound package of flour. She uses 2/5 of the flour to make a pizza. She then uses 3/10 of the remaining flour to make bread. Find the weight of
Walt disney held the patent for technicolor for ___ years.